salon kosmetyczny gocław warszawa
Masaże są zabiegami polegającymi na sprężystym odkształcaniu tkanek miękkich. Oprócz zastosowania w wielu jednostkach chorobowych mają również działanie profilaktyczne i relaksacyjne.

Masaż pleców

Stres, zła postawa ciała to główne przyczyny skurczu i bólu mięśni pleców. Masaż przyniesie ulgę poprzez rozluźnienie spiętych mięśni. Masaż karku i pleców korzystnie wpływa na zmniejszenie migrenowych bólów głowy. W zabiegu wykorzystywany jest oliwka łagodząca napięcia mięśniowe.

Masaż Izometryczny

Masaż izometryczny jest odmiana masażu klasycznego. W fizjoterapii stosowany jest w przypadku, gdy mięśnie w wyniku długotrwałego unieruchomienia są osłabione lub nastąpił ich częściowy zanik. Jak sama nazwa wskazuje w trakcie zabiegu wykorzystywany jest skurcz izometryczny mięśni. Pracując na mięśniu podczas jego skurczu zwiększa się jego napięcie.

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny to najpopularniejszy rodzaj masażu. Może być wykonany na całe ciało jak tez na poszczególne partie. Najczęściej stosuje się tu tradycyjne techniki masowania. W czasie masażu odprężamy się i relaksujemy. Regularne zabiegi poprawiają samopoczucie, zmniejszają napięcie mięśniowe, poprawiają krążenie.
Masaż klasyczny jest jedną z najpopularniejszych form masażu o bardzo szerokim spectrum zastosowań. Może być stosowany zarówno w celach leczniczych – między innymi przy schorzeniach ortopedycznych czy neurologicznych. Pobudza, rozluźnia, wzmocnia tkankę mięśniową. Stosuje się go przede wszystkim w terapii narządów ruchowych – jest uznawany za jedną z najskuteczniejszych form terapii w tym zakresie.

Masaż relaksacyjny

Zgodnie z nazwą, jest masażem uspokajającym organizm. Wprowadza go w stan relaksu. Pozwala zredukować napięcie mięśniowe, zrelaksować umysł, uzyskać uczucie pełnego odprężenia i zmniejszyć poziom stresu.
Masaż relaksacyjny zatem sprawdza się w stanach zmęczenia fizycznego i zmęczenia. Jest to bardzo delikatny zabieg, prowadzony w spokojnej, wyciszającej atmosferze. Poza efektem rozprężenia i relaksu, masaż relaksacyjny korzystnie wpływa na wiele aspektów pracy organizmu, pozwalając między innymi: zniwelować dolegliwości bólowe, poprawić metabolizm – przyspieszając proces spalania zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić ukrwienie ciała, limfatyczny – pomagając szybciej usunąć toksyny z organizmu i wzmacniając naszą odporność.

Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny (masaż limfatyczny) to zabieg mający na celu usprawnienie przepływu limfy w organizmie, a polegający na mechanicznym przepchnięciu zalegającej chłonki w kierunku węzłów chłonnych.

Drenaż limfatyczny nóg jest najczęściej wykonywany w celu pozbycia się niechcianego cellulitu. W pierwszej fazie osoba wykonująca zabieg głaszcze nogi pełnymi dłońmi, a po chwili przechodzi do mocniejszego ugniatania i masowania. Najważniejszy przy wykonywaniu takiego masażu jest kierunek ruchu rąk masażysty, gdyż aby efektywnie wypchnąć zastaną limfę musi być to ruch wypychający – skierowany do ujścia żył.

Bardzo często wybieranym przez klientów rodzajem masażu redukującego obrzęki jest drenaż limfatyczny twarzy. Co ciekawe, jego sumienne i prawidłowe wykonanie może również pomóc chorym zatokom. Zazwyczaj masaż twarzy trwa około 30 minut i zaliczany jest do jednego z przyjemniejszych drenaży limfatycznych. Masażysta zaczyna od delikatnych i powolnych ruchów okolic obojczyków i szyi, a kończy na skórze głowy. Osoby regularnie odwiedzające masażystów zachwalają drenaż limfatyczny twarzy również dlatego, że bardzo korzystnie wpływa na ich skórę. Jest ona gładsza, bardziej promienna i skuteczniej wchłania kosmetyki pielęgnujące.

Bańka chińska

Bańka chińska jest dobra nie tylko na brzuch i cellulit. Stosuje się ją również w celu likwidacji bólów kręgosłupa czy dolegliwości mięśniowych. Bańka chińska zaczerpnięta została z medycyny ludowej.
Bańka chińska jest odmianą bańki próżniowej (zimnej), która wysysa powietrze pod ciśnieniem. Ich cechą charakterystyczną jest okrągły kształt i zaokrąglone brzegi, dzięki którym mogą zassać się na skórze. Technika masażu bańką chińską została zaczerpnięta z medycyny ludowej, w której bańki wykorzystywało się w celu leczenia grypy czy przeziębień. Obecnie masaż bańką wykonuje się także w celu likwidacji bólów kręgosłupa, dolegliwości mięśniowych, cellulitu czy zmniejszenia widoczności rozstępów.

 

Masaże – cennik

Umów wizytę: tel. 022 402 09 18 / 505 063 293

top